Перейти до основного вмісту

Кількість скоб у загородженні

Скільки з’єднувальних скоб потрібно?

Спіраль чи концертина?

У конструкції спірального загородження з'єднувальні скоби відіграють дуже важливу роль – без них спірального загородження не було б зовсім. Хоча це не зовсім так, у всьому винна особливість давати речам назви, які не відповідають самій речі. Так у свій час і вийшло зі спіральними загородженнями, які не є спіральними. У всьому світі використовуються колюче-ріжучі загородження циліндричної форми двох типів – спіральні та «гармошки». Спіральне загородження являє собою змотану в бухту армовану колючу стрічку без будь-яких скоб, яку розтягують при монтажі, утворюючи спіраль. Загородження-гармошки, витки яких з'єднані скобами, стали називати словом концертина за назвою музичного інструменту, що зовні їх нагадує. Так саме концертина не може обійтися без з'єднувальних скоб.

Кількість скоб та ціна загородження

Хоча кількість скоб у спіралі безпосередньо впливає на експлуатаційні властивості спірального загородження, більшість постачальників не акцентують на цьому увагу, намагаючись вказати інші параметри, починаючи з довжини лез колючої стрічки і закінчуючи діаметром сердечника. Можливо, це робиться з метою продати менш ефективний товар за завищеною ціною, адже при порівнянні діаметрів спіралі та сердечника, товщини та довжини лез відмінностей можна і не знайти. Спіральне загородження з великою кількістю скоб має більшу ефективність, але при цьому довжина такого загородження знижується, відповідно, збільшується вартість загородження за погонний метр.

Кількість скоб на виток спірального загородження

Як і в ситуації з діаметром сердечника армованої колючої стрічки, у загальному випадку кількість скоб, що з'єднують сусідні витки спірального загородження, має бути тим більшою, чим більше діаметр спіралі. Але це лише у загальному випадку. Насправді виробляється досить велика кількість спіральних загороджень однакового діаметра, з однаковою армованою колючою стрічкою, але з різною кількістю скоб. Робиться це для того, щоб дати можливість регулювати рівень захисних властивостей загородження, оптимально витрачаючи на це кошти. Якщо взяти один із найпоширеніших типів спіральних загороджень з армованої колючої стрічки СКА «Єгоза-2,5» діаметром 600 мм, то його довжина, до якої загородження буде максимально ефективно, становитиме для 3 скоб – 22 м, а для 5 скоб – 18 м, при всіх інших однакових параметрах. А в загородженнях діаметром понад 2000 мм може використовуватися до 15 і більше сполучних скоб на виток спіралі.

Чому сполучних скоб завжди непарна кількість?

Непарна кількість скоб, що з'єднують сусідні витки спірального загородження, виходить з того, що з'єднуються не окремі кільця з дроту, скобами з'єднується безперервна спіраль з армованої колючої стрічки. У разі окремих кілець кількість з'єднувальних скоб була б парною, і загородження виглядало б абсолютно симетричним. Але така конструкція абсолютно нетехнологічна, тому доводиться з'єднувати витки спіралі за певною схемою, коли остання скоба в першій парі витків одночасно є першою наступною парою витків спіралі, і так до її закінчення.