Перейти до основного вмісту

Діаметр дротяного сердечника

Діаметр дроту визначає властивості загородження

Дріт та його діаметр

Діаметр дроту, що використовується при виготовленні армованої колючої стрічки, визначає властивості загородження. На міцність захисного загородження з армованої колючої стрічки суттєво впливають два фактори – діаметр сердечника та пружинні властивості, які має дріт. Такі параметри дроту, як наявність цинкового покриття, хоча істотно впливають на довговічність загородження, прямого впливу його міцність не надають.

Яким має бути діаметр сердечника Єгози?

Виходить, що чим більший діаметр дроту ми використовуємо для виготовлення загородження, тим воно буде ефективнішим? У певному діапазоні типорозмірів захисних загороджень це твердження справедливе, але стосовно всього модельного ряду загороджень це не застосовується. Всі елементи конструкції захисного загородження повинні бути виконані у певних пропорціях, і тоді буде досягнуто максимального захисного ефекту будь-якого загородження. То яким же має бути діаметр сердечника Єгози?

Пропозиції на ринку інженерних систем захисту периметра

Якщо вивчити технічні характеристики загороджень з армованої колючої стрічки, представлені як на світовому ринку, так і в Україні, більшість постачальників пропонують по суті один і той же товар. Незалежно від конструкції та габаритів загороджень, всі вони виготовлені на основі армуючого сердечника однакового діаметра, який становить 2,5 мм. Те саме стосується і діаметрів спіральних загороджень - основна маса пропозицій зводиться до діапазону 400-900 мм. Це наводить на думку, що провідну роль тут відіграють не захисні властивості захисного загородження, а уніфікація його виробництва та зниження витрат на його виробництво. Це вигідно продавцю і виробнику, але ніяк не влаштовує вимогливого замовника, у якого на першому місці стоять якраз захисні властивості загородження, що купується. І лише рідкісні виробники виготовляють армовану колючу стрічку на основі сердечника меншого або більшого діаметру, а також спіральні загородження, що виходять за діапазон діаметрів 400-900 мм.

Діаметр сердечника та діаметр спірального загородження

Щоб спіральне загородження було максимально ефективним, діаметр сердечника армованої колючої стрічки повинен відповідати діаметру спірального загородження. Наприклад, немає сенсу виготовляти спіральне загородження діаметром 300 мм з армованої колючої стрічки з сердечником діаметром 3,8 і навіть 2,5 мм. Для такого загородження цілком підійде дріт діаметром 1,85 або 2,2 мм. При використанні товстішого дроту, він не додасть захисних властивостей загородженню, а просто збільшить його вартість, ускладнить монтаж і знизить пружинні властивості спіралі через надмірну жорсткість. Аналогічно виглядає ситуація зі спіральними загородженнями великого діаметру. Якщо виготовити спіральну загородження діаметром 2000-2400 мм з армованою колючою стрічкою на основі дроту діаметром 1,85 або 2,2 мм, таке загородження не витримає власної ваги і деформується навіть без стороннього втручання.