Перейти до основного вмісту

Діаметр спірального загородження

Який діаметр має спіральне загородження?

Діаметр загородження менший, ніж я замовляв – мене обдурили?

Практично у всіх покупців спірального загородження рано чи пізно постає питання – чому мені продали спіраль меншого діаметра, ніж я замовляв? Мене обдурили? Клієнт замовляв спіральне загородження, наприклад, діаметром 600 мм, а потім вирішив виміряти діаметр спірального загородження після його монтажу на паркані. Результат показав, що діаметр спіралі виявився на 10-15% менше, ніж було зазначено у накладній. У деяких випадках різниця між декларованим і вимірюваним діаметрами спіралі може виявитися суттєвішою і досягати 20-25%. Що ж відбувається – обман, помилка виміру, особливості виробу чи ще щось?

Зменшення діаметра спірального загородження під час монтажу

Відповідь на це питання досить проста – все в сукупності, окрім обману. Всі постачальники вказують як діаметр спірального загородження його діаметр в транспортному положенні, у вигляді компактної бухти, витки якої розташовані близько один до одного. При монтажі спіраль розтягується, та її діаметр пропорційно зменшується, це нормальний процес. Але точно вказати, яким буде діаметр спіралі після її монтажу, не може ніхто, особливо якщо процес монтажу колючого дроту був виконаний своїми руками. Нами розраховано, що з розтягуванні спірального загородження на рекомендовану довжину, його діаметр зменшується на 10-12%. Якщо розтягнути більше – діаметр ще зменшиться, але вже менш передбачуваному діапазоні розмірів. Але звідки тоді беруться відхилення в 15-20% від вихідного діаметра бухти?

Вимірювання діаметра спіралі

Виною всьому є похибки виміру діаметра спірального загородження з армованої колючої стрічки, вірніше – складності цього виміру. Якби поверхня спірального загородження була дрібною сіткою або суцільною тканиною, виміряти діаметр цієї труби було б досить просто. Але загородження є набір ромбовидних осередків великого розміру, особливо в ситуації з невеликою кількістю сполучних скоб на виток спіралі. При розгляді загородження, на якому встановлені 3 з'єднувальні скоби на виток, можна побачити, що в перерізі таке загородження являє собою не коло, а набір спотворених трикутників з округлими краями. Щоб виміряти діаметр такого загородження, доведеться добряче поламати голову, при цьому вимірювання діаметра ускладнюється тим, що у всіх типах спірального загородження використовується непарна кількість скоб, і навпроти будь-якої скоби розташований порожній простір, утворений осередком спіралі. Чим менше скоб встановлено на виток спіралі, тим складніше точно виміряти діаметр загородження.

Що робити з діаметром спіралі?

Сукупність всіх факторів – зменшення діаметра при монтажі та похибки при вимірюванні діаметра спірального загородження призводять до фіксованих відхилень, які значно перевершують документовані. Зробити з цим нічого не можна, потрібно просто розуміти, що при грамотному монтажі, коли спіральне загородження розтягується на довжину, що рекомендується, зменшення діаметра складе 10-12%, а все інше - або похибка вимірювання, або неправильний монтаж, коли спіраль розтягнута значно сильніше, ніж рекомендує виробник.